Eskişehir’de Vizyonda Bu Hafta (27 Temmuz Cuma)

Tem 27, 2018
155 Görüntüleyenler

Eskişehir sinemalarında izleyebileceğiniz, 27 Temmuz itibariyle vizyonda olacak filmlere bir göz atıyoruz…

Mission: Impossible – Yansımalar


Görevimiz Tehlike serisinin son filmi olan Mission: Impossible – Yansımalar filmi, bu hafta vizyona giriyor. Çekimlerinin bir kısmı Yeni Zelanda’da yapılan filmde, bir görev esnasında oluşan terslikler sonucunda, Ethan Hunt ve arkadaşları büyük bir tehlikeye giriyor. Baştan sona kadar heyecanı hiç düşmeyen film, bu haftanın en gözde filmi olarak görülüyor.

Christopher Mc Quarrie yönetmenliğindeki Mission: Impossible – Yansımalar’ın başrolündeki Tom Cruise’a, Jeremy Renner, Henry Cavill, Rebecca Ferguson ve Vanessa Kirby eşlik ediyor.

Dev Avcısı (I Kill Giants)


Oyunlardan esinlenerek kendi kafasında fantastik bir dünya yaratan 12 yaşındaki Barbara, bu dünyada devlerle savaşarak onları öldürmektedir. Ailesi tarafından anlaşılamayan ve okuldaki tüm arkadaşlarının garip gördüğü ve küçümsediği Barbara Thorson, onlara aldırış etmeden, cesur bir şekilde kasabasını korumaya devam edecektir.

Filmin yönetmenliğini Anders Walter, senaristliğini ise Joe Kelly üstleniyor. Barbara Thorson’ı canlandıran Madison Wolfe’ye Zoe Saldana, Imogen Poots, Sydney Wade ve Rory Jackson eşlik ediyor.

Sıkı Dostlar (Last Flag Flying)


Vietnam Savaşı’nda cephede birlikte olan Larry ‘Doc’ Shephard ve arkadaşları, savaştan tam 30 yıl sonra yeniden bir araya gelir. Shephard, Irak’ta Amerikan Ordusu’nda bulunan oğlunun hayatını kaybettiğini öğrenince, bar sahibi Sal Nealson ve savaşı unutmak isteyen rahip Richard Mueller ile birlikte cenazeyi almak için bir hava üssüne gider. Karısını kısa bir süre önce kaybeden Shephard, oğlunun ölümü ile ilgili saklanmış gerçeğin açığı çıkmasıyla, iki arkadaşı ile birlikte tabutu alıp evine doğru bir yolculuğa başlar.

Boyhood filminin yönetmeni Richard Linklater’ın yazıp yönettiği Sıkı Dostlar’ın başrollerinde Steve Carell, Bryan Cranston ve Laurence Fishburne yer alıyor.

Yaşar Kemal Efsanesi

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Yaşar Kemal’in hayatı niteliğinde bir belgesel olan Yaşar Kemal Efsanesi, yazarın doğumundan ölümüne kadar olan süreyi, hem kendi ağzından hem de arkadaşlarının ifadesi ile aktarıyor. Filmde röportajların yanı sıra, daha önce yayınlanmamış görüntüler, ses kayıtları ve belgeler yer alıyor.

Aydın Orak yönetmenliğindeki belgesel, Halil Ergül tarafından seslendiriliyor. Zülfü Livaneli, Arif Keskiner ve Ara Güler gibi isimler ile de röportaj yapılmış.

Dipdip: Bir Okyanus Macerası

Dünya sular tarafından kaplandıktan sonra, insanlar dünyayı terketmiştir. Tamamen okyanuslardan oluşan dünyada yalnızca deniz canlıları kalmıştır. Ahtapot Dipdip, büyükbabasının uyarmasına rağmen yaşadıkları bölgenin dışana çıkmak istemektedir. Arkadaşları fener balığı Evo ve karides Alice ile birlikte büyük bir maceraya atılırlar.

İlginizi çekebilir

Ara Güler’in Objektifinden 10 Ünlü Fotoğrafı
Şehri Tanı
paylaşım96 görüntüleme
Şehri Tanı
paylaşım96 görüntüleme

Ara Güler’in Objektifinden 10 Ünlü Fotoğrafı

Editör - Eki 18, 2018

Türkiye'de fotoğraf denilince akla gelen Ara Güler'in, uluslararası olarak da büyük bir ünü var. Fotoğrafçılık alanındaki en büyük ödüllerden biri…

Usta Fotoğrafçı Ara Güler’i Kaybettik
Popüler
paylaşım57 görüntüleme
Popüler
paylaşım57 görüntüleme

Usta Fotoğrafçı Ara Güler’i Kaybettik

Editör - Eki 18, 2018

Türkiye'nin en iyi yaratıcı fotoğraf sanatçılarından biri olan Ara Güler'i kaybettik. Fotoğraf denilince Türkiye'de akla gelen ilk isim olan Ara…

Eskişehir’de Kamp Yapabileceğiniz Muhteşem Yerler
Nefes Al
paylaşım3743 görüntüleme
Nefes Al
paylaşım3743 görüntüleme

Eskişehir’de Kamp Yapabileceğiniz Muhteşem Yerler

Mehmet Can - Ağu 23, 2018

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kamp sezonu açıldı, kamp yeri arayışları başladı. Göletler, şelaleler ve vadilerle dolu Eskişehir, kampçılar için çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.