Eskişehir’in Yetenekli Sanatçıları

Mar 24, 2018
107 Görüntüleyenler

Sanatın etkisini Eskişehir’in her tarafında görmek mümkün. Şehri güzelleştiren heykeller, müzeler, galerilerin yanı sıra; pek fazla bilinmeyen fakat mükemmel yeteneklere sahip olan sanatçılar da yaşıyor bu şehirde. Onlardan üç tanesini bu yazıda sizlerle tanıştırmak istiyoruz.

Aybars Yücel

Devak lakabıyla da tanınan Aybars Yücel, 27 yaşında bir sokak sanatçısı. Eskişehir sokaklarında gezerken, onun renklendirdiği birçok duvara rastlamanız mümkün. Şehirleşmenin getirdiği monotonluğu, griliği ve basıklığı; boya lekeleriyle bozmaya çalışan genç sanatçı, yalnızca Eskişehir’de değil, Türkiye’nin başka şehirlerinde de konuşturuyor sanatını.

Osmangazi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunu olan Aybars Yücel, 7 yıldır çizim yapıyor. Sokak sanatındaki kariyeri ise henüz 4 yıllık olsa da, gerçekten başarılı işler çıkartıyor.

Cem Özkan

Artık işe yaramaz olarak görünen hurdalardan, mükemmel metal heykeller yapan Cem Özkan, tekrar tekrar bakmak isteyeceğiniz eserler çıkartıyor ortaya.

1993 yılında Eskişehir’de doğan Cem Özkan, Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi’nde heykel eğitimine aldı. Kendi atölyesinde çalışmalarına devam eden genç heykeltraş, birbirinden görkemli eserler oluşturmaya devam ediyor.

Hakan Keleş

Eskişehir Osmangazi Mimarlık Fakültesi’nde araştırma görevlisi olan 31 yaşındaki Hakan Keleş, ‘Lilliputlar‘ adını verdiği karakterleriyle büyük ilgi topluyor.

Şehrin arka sokaklarını ve kentleşmiş yapılarının fotoğraflarının üzerine yerleştirdiği ‘Lilliput’ karakterleri ile kendine özgü bir akım yakalamış. Ayrıca geçtiğimiz aylarda, Atilla Özer Karikatürlü Ev’de, genç sanatçının ‘Lilliputlar’ sergisi de açılmıştı.

 

İlginizi çekebilir

Musaözü Göleti – Eskişehir Piknik Alanları
Nefes Al
paylaşım327 görüntüleme
Nefes Al
paylaşım327 görüntüleme

Musaözü Göleti – Eskişehir Piknik Alanları

Editör - Nis 04, 2018

Eskişehir- Kütahya Yolunda, merkeze 21km uzaklıkta kalıyor Musaözü Göleti. Yani küçük bir haftasonu kaçamağı yapmak isterseniz, çok uzun bir yol çekmek…

Büyükşehir Belediyesi’nden Çarpıcı Bir Heykel Daha
Popüler
paylaşım100 görüntüleme
Popüler
paylaşım100 görüntüleme

Büyükşehir Belediyesi’nden Çarpıcı Bir Heykel Daha

Editör - Mar 24, 2018

Dört bir yanı sanat dolu olan Eskişehir'in heykel ailesine yeni bir üye daha katıldı. 'Kovadan Balık Tutan Adam' ve 'Çekirdek Çitleyen…

Sevginin Şehri Eskişehir
Yaşamı Paylaş
paylaşım120 görüntüleme
Yaşamı Paylaş
paylaşım120 görüntüleme

Sevginin Şehri Eskişehir

Editör - Şub 14, 2018

14 Şubat Sevgililer Günü, Eskişehir'de bir başka yaşanıyor. Herkes tarafından aşkın şehri olarak bilinen Eskişehir, sevginin her halini barındırıyor bünyesinde.…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.