Peri Masallarını Andıran Görkemli Dünya: Eskişehir Masal Şatosu

Haz 01, 2017
711 Görüntüleyenler

Masalsı bir dünyanın kapıları burada aralanıyor. Heybetli duruşuyla, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nın her köşesinden ziyaretçileri selamlayan Masal Şatosu, bir rüyanın gerçeğe dönüştüğü yer.

Burada her şey çocuklar için…

Çocuklara düşlediği dünyayı vermek için 2014 yılında Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından açılan Masal Şatosu, yaşı kaç olursa olsun içindeki çocukla daima dost kalanlar için de kapılarını aralıyor.

masal şatosu nerede - eskisehirikesfet.com

Masallar, çocukluğumuzun en masum yanı… Büyüklerimizden büyük bir keyifle dinlediğimiz o masalların tadı, yıllar sonrasında bile hala hatırda kalabiliyor. Bu duyguyu bir anlamda daha güçlü kılan Eskişehir, Masal Şatosu ile birlikte çocukların masallarda yaşamasına imkan tanıyor.

Şatonun dev kapısı, ziyaret için açıldığında misafirleri 5 ayrı bölüm karşılıyor: Evvel Zaman Sokağı, Gizemli Yolculuk, Efsaneler Diyarı, Sihirli Elma Kafe, Masal Şatosu Sahnesi. Her bölüm, farklı konsepti ve güçlü atmosferiyle birbirinden ayrılırken çocuklar interaktif olarak bir serüvenin içine dahil ediliyor.

masal satosu eskişehir - eskisehirikesfet.com

Evvel Zaman Sokağı:

Masal Şatosu’nun serbest gezi alanı olan Evvel Zaman Sokağı’nda sevdiklerinizle bolca fotoğraf ve video çekebilir, bu güzel anları tüm görkemiyle ölümsüzleştirebilirsiniz.

Evvel Zaman Sokağı’nda bulunan hediyelik eşya mağazaları, yüzleri gülümsetmek için harika bir durak olacaktır.

sazova parkı masal şatosu - eskisehirikesfet.com

Gizemli Yolculuk:

Adıyla müsemma…Masal Şatosu’nun gizemini belki de en yakından keşfedebileceğiniz bölüm olan Gizemli Yolculuk alanı, 5-11 yaş arasındaki  çocuklar için özel olarak tasarlanmış. Dekoruyla adeta fantastik bir dünyanın kapılarını aralayan bu alanda çocuklar, masalların içine birebir dahil olabiliyor. Tiyatro oyuncuları eşliğinde sergilenen çeşitli aktivitelerde masalın kahramanı olan çocuklar, aynı zamanda paylaşım, hoşgörü, sevgi, saygı gibi farklı değerleri de yaşayarak deneyimlemiş oluyor.

Efsaneler Diyarı:

Çocukların ve yetişkinlerin kültürümüzü daha yakından tanımaları için tasarlanan Efsaneler Diyarı, çeşitli objelerin sergilendiği ve animatronik robotların yer aldığı bölüm olarak karşılıyor ziyaretçileri. Tarih öncesi çağlarda Anadolu topraklarında hüküm süren ve efsanesi dilden dile dolanan Kral Midas’ın pop tekniği ile hazırlanmış Altın Dokunuş hikayesine yer veren Efsaneler Diyarı, her ziyaretçinin mutlaka görmesi gereken yerlerden.

masal şatosu yol tarifi - eskisehirikesfet.com

Sihirli Elma Kafe:

Masal Şatosu’nda tatlı bir mola için tasarlanmış olan Sihirli Elma Kafe’nin dekoru da masal gibi. Ziyaretçilere hizmet vermesinin yanı sıra özel doğum günü organizasyonlarına da kapısını açan Sihirli Elma Kafe, farklı masal kahramanları ve onlara ait eşyalar ile dekore edilmiş mekanında küçük, büyük herkesi büyülüyor.

masal şatosu etkinlikler - eskisehirikesfet.com

Masal Şatosu Sahnesi:

Özel gösteri ve atölye çalışmaları için ayrılmış olan bu alanda  Masal Şatosu konseptine uyan bir sahne yer almaktadır. Belli dönemlerde farklı etkinliklerin yapıldığı bu alan paylaşımın yoğun olduğu bölüm olarak dikkat çekmektedir

Eskişehir’in ikonik simgelerinden biri haline dönüşen Masal Şatosu’nu doyasıya gezmek için ziyaretçilere 3 farklı tur seçeneği sunulmaktadır. “Bir Varmış Bir Yokmuş”, “Masal Masal İçinde”, “Gizemli Yolculuk” adında 3 farklı tur için bilet alarak çocuklarınızın katılacağı seansları seçebilirsiniz.

Unutmadan söyleyelim: Masal Şatosu’nu gezmeden Eskişehir’i tam anlamıyla keşfedilmez.

İlginizi çekebilir

Eskişehir’de Kamp Yapabileceğiniz Muhteşem Yerler
Nefes Al
paylaşım3269 görüntüleme
Nefes Al
paylaşım3269 görüntüleme

Eskişehir’de Kamp Yapabileceğiniz Muhteşem Yerler

Mehmet Can - Ağu 23, 2018

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kamp sezonu açıldı, kamp yeri arayışları başladı. Göletler, şelaleler ve vadilerle dolu Eskişehir, kampçılar için çok…

Eskişehir’de Vizyonda Bu Hafta (27 Temmuz Cuma)
Eskişehir Sinema
paylaşım63 görüntüleme
Eskişehir Sinema
paylaşım63 görüntüleme

Eskişehir’de Vizyonda Bu Hafta (27 Temmuz Cuma)

Editör - Tem 27, 2018

Eskişehir sinemalarında izleyebileceğiniz, 27 Temmuz itibariyle vizyonda olacak filmlere bir göz atıyoruz… Mission: Impossible - Yansımalar Görevimiz Tehlike serisinin son filmi olan Mission:…

Musaözü Göleti – Eskişehir Piknik Alanları
Nefes Al
paylaşım1034 görüntüleme
Nefes Al
paylaşım1034 görüntüleme

Musaözü Göleti – Eskişehir Piknik Alanları

Editör - Tem 04, 2018

Eskişehir- Kütahya Yolunda, merkeze 21km uzaklıkta kalıyor Musaözü Göleti. Yani küçük bir haftasonu kaçamağı yapmak isterseniz, çok uzun bir yol çekmek…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.