Uzayı Keşfetme Vakti: Eskişehir Bilim Deney Merkezi

Haz 02, 2017
334 Görüntüleyenler

Çocuklarına kalıcı değerler armağan etmeyi seven bir kent olarak Eskişehir, yaptığı atılımlarda iki temel değer üzerine ilerliyor: Bilim ve sanat… Bu değerleri yaşatmak için temelleri atılan Eskişehir Bilim Deney Merkezi, bugün gelinen noktada sadece şehrin değil ülkenin de geleceğine dokunmayı başarıyor.

Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı sınırlarında yükselen Eskişehir Bilim Deney Merkezi’nde neler, neler yok ki?

Fısıldayan küreler, sesli borular, programlanabilir robotlar, uçuran aynalar ve dipsiz kuyu gibi pek çok farklı deneyin yer aldığı Eskişehir Bilim Deney Merkezi’nde tüm sınırlar ortadan kalkıyor.

Eskişehir Bilim Deney Merkezi’nde bir de uzayın bilinmezliklerini keşfedebileceğiniz bir Uzay Evi bulunuyor. Küre bir yapıda tasarlanan mimarisiyle adeta gökyüzüne yolculuk yapıyormuş hissi veren Sabancı Uzay Evi, yıldızları, gezegenleri, kara delikleri keşfetmek için özel olarak tasarlanmış.

Eskişehir Bilim Deney Merkezi, gezi rotası için oldukça sıra dışı bir seçenek. Günlük hayatta kullandığımız pek çok aletin nasıl bir süreç sonunda evlerimizde yer edindiğini görmek, sonsuzluk köprüsünden geçmek, yüzlerce kilo ağırlığındaki bir arabayı kaldırmak çok da sık denk gelmeyeceğimiz şeyler.

Özellikle çocukların fen bilimlerine karşı ilgisini canlı tutan Eskişehir Bilim Deney Merkezi, hafta içi Pazartesi günleri hariç 10:00-17:00; hafta sonları 11:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açık.

Ziyaretçilerin yoğun ilgisinden dolayı, gün içinde gerçekleşen gösteri ve sunumlara bilet bulmak için biraz hızlı hareket etmek gerekiyor.

Seans biletleri hakkında detaylı bilgi için Eskişehir Bilim Deney Merkezi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Musaözü Göleti – Eskişehir Piknik Alanları
Nefes Al
paylaşım1018 görüntüleme
Nefes Al
paylaşım1018 görüntüleme

Musaözü Göleti – Eskişehir Piknik Alanları

Editör - Nis 04, 2018

Eskişehir- Kütahya Yolunda, merkeze 21km uzaklıkta kalıyor Musaözü Göleti. Yani küçük bir haftasonu kaçamağı yapmak isterseniz, çok uzun bir yol çekmek…

Eskişehir’in Yetenekli Sanatçıları
En Başarılılar
paylaşım224 görüntüleme
En Başarılılar
paylaşım224 görüntüleme

Eskişehir’in Yetenekli Sanatçıları

Editör - Mar 24, 2018

Sanatın etkisini Eskişehir'in her tarafında görmek mümkün. Şehri güzelleştiren heykeller, müzeler, galerilerin yanı sıra; pek fazla bilinmeyen fakat mükemmel yeteneklere…

Büyükşehir Belediyesi’nden Çarpıcı Bir Heykel Daha
Popüler
paylaşım234 görüntüleme
Popüler
paylaşım234 görüntüleme

Büyükşehir Belediyesi’nden Çarpıcı Bir Heykel Daha

Editör - Mar 24, 2018

Dört bir yanı sanat dolu olan Eskişehir'in heykel ailesine yeni bir üye daha katıldı. 'Kovadan Balık Tutan Adam' ve 'Çekirdek Çitleyen…